Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

STAJ BAŞVURUSU: son başvuru tarihi: 15 Mayıs 2009

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 STAJ BAŞVURUSU: son başvuru tarihi: 15 Mayıs 2009 Bir Çarş. Nis. 29, 2009 11:31 am

Admin


Admin
Sevgili Öğrencilerim,

Fakültemiz Sekreteri Sn. Nadir GÜLER'in bildirdiğine göre, Staj (Zorunlu Birim Dışı Uygulama) yapacak olan öğrencilerimizin 5510 sayılı yasa gereğince İş Kazası ve Meslek Hastalıkları primi % 1 Üniversitemizce ödenecektir.

Bu nedenle siz öğrencilerimizin sigorta giriş işlemlerinin staja başlamadan önce yapılabilmesi için Fakültemiz Öğrenci işleri bürosundan "staj çizelgesini" alarak en geç 15 Mayıs 2009 tarihine kadar gerekli işlemileri yaparak Dekanlığımıza teslim etmeleri gerekmektedir.

O. Ozcatalbas
___________________________________

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
ZORUNLU BİRİM DIŞI UYGULAMA (STAJ)
BAŞVURUSUNDA BULUNACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 5-b maddesinde “Yüksek Öğrenimleri sırasında zorunlu birim dışı uygulamaya (staja) tabi tutulan öğrenciler” hakkında “İş kazası ve meslek hastalığı sigortası uygulanır.”; 11.maddenin 6.maddesinde ise “Yükseköğrenimleri sırasında zorunlu birim dışı uygulamaya (staja) tabi tutulan öğrencilerin bildirimleri öğrenim gördükleri Yükseköğretim Kurumlarınca yapılır.” denmektedir.

İlgili yasa gereği birim dışı uygulamaya (staja) başlayacak öğrencilerimizin Ocak 2009 tarihinden itibaren aşağıdaki uygulamayı aynen yerine getirmeleri gerekmektedir.

a)Öğrenci, ön görüşme yaparak birim dışı uygulama (staj) yapmaya karar verdiği bir işletme için “Zorunlu Birim Dışı Uygulama (Staj) Çizelgesi”nden üç kopya doldurur ve onaylatılmak üzere Birim Dışı Uygulama (Staj
) Komisyonuna teslim eder. Birim Dışı Uygulama (Staj) Komisyonu bu çizelge inceleyerek onayladıktan sonra yeniden onay için Dekanlığa iletir.b)Dekanlık tarafından onaylanan çizelgelerin bir kopyası; öğrenci tarafından birim dışı uygulama (staj) yapacağı işletmeye ulaştırılır. İşletme Birim Dışı Uygulama (Staj)‘nın uygunluğunu çizelgedeki ilgili alanı onaylayarak kabul eder.


c)Öğrenci, bu çizelge (2 adet aslı) ile birlikte, birim dışı uygulamaya (staja) başlayacağı tarihten en az 20 gün önce sigorta girişlerinin yapılabilmesi için, Fakültenin/Yüksekokulun Öğrenci İşleri Bürosuna başvurur; sigorta girişi yapıldıktan sonra “Birim Dışı Uygulama (Staj) Değerlendirme Belgesi” ve Fakülte/Yüksekokul tarafından onaylanmış “birim dışı uygulama (staj) defterini” alır. Son olarak Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı onayı ile işletmede birim dışı uygulamasına (stajına) başlar.

Öğrencilerimiz; birim dışı uygulamalarına (stajlarına) ancak sigorta girişleri tamamlandıktan sonra başlayabileceklerdir. Sigorta girişleri yapılmadan işletmede yapılan çalışmalar birim dışı uygulama (staj) süresinden sayılmayacaktır. Öğrenciler birim dışı uygulamalarını (stajlarını) zorunlu birim dışı uygulama (staj) çizelgesinde belirtilen kurumda ve tarihler arasında yapmak zorundadırlar. Bunun dışında yapılan diğer uygulamalar değerlendirmeye alınmayacaktır ve sigorta işlemleri Üniversitemiz sorumluluğunda değildir

Kullanıcı profilini gör http://orhan.naturalforum.net

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz