Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Dünya Çevre Günü

Dünya Çevre Gününde etkinliklere katılmak ve yapmak sizin için ne kadar önemli ?

100% 100% [ 1 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 1

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Dünya Çevre Günü Bir Paz Haz. 07, 2009 2:58 pm

Admin


Admin
Dünya ÇEVRE Günü - Yapacak hala çok şey var, olmalı !
"Gezegeninizin Bize İhtiyacı Var", SORUMLULUKLARIMIZ ARTIYOR !
Birleşmiş Milletler 1972 yılında 5 Haziranı “Dünya Çevre Günü” olarak kabul etti. 2009'un ana teması “Gezegeninizin Size İhtiyacı Var” sloganı da “İklim Değişikliği ile Mücadele için Birleşin” olarak belirlendi. Bu tema, 06-19 Aralık 2009 tarihleri arasında Kopenhag’da gerçekleşecek Birleşmiş Milletler İklim Görüşmeleri Toplantısı’nda, milletlerin iklim değişikliği ile mücadelede yeni bir anlaşmada buluşmaları, yoksullukla mücadele, ormanların gelişmiş kullanımı ile bağlantılarının altını çizmeyi hedefliyor. 1997 yılında yürürlüğe giren ve Türkiye’nin 13 Mayıs 2009 tarihinde imzaladığı Kyoto Protokolü sona erdi. Aralık 2009’da Kopenhag’da yapılacak toplantı, Kyoto’dan sonraki adım olan Kopenhag Protokolü’nün ilk hazırlık toplantısı olarak kabul ediliyor.(Kaynak: www.tema.org.tr )

5 Haziran: Dünya Çevre Günü.
..TEMA VAKFI

www.tema.org.tr
04.06.2009

05 Haziran Dünya Çevre Günü

Gezegeninizin Size İhtiyacı Var. İklim Değişikliği İle Mücadele İçin Birleşin !Birleşmiş Milletler Örgütü 1972 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de 133 ülkenin katılımı ile düzenlediği zirvede, 5 Haziran tarihinin “Dünya Çevre Günü” olmasını oybirliği ile kabul etti. O tarihten bu yana çevre sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekmek, halkın katılımını geliştirmek ve politik ilgiyi arttırmak üzere dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.
2009 yılı Dünya Çevre Günü’nün ana teması “Gezegeninizin Size İhtiyacı Var” sloganı da “İklim Değişikliği ile Mücadele için Birleşin” olarak belirlendi. Bu tema, 06-19 Aralık 2009 tarihleri arasında Kopenhag’da gerçekleşecek Birleşmiş Milletler İklim Görüşmeleri Toplantısı’nda, milletlerin iklim değişikliği ile mücadelede yeni bir anlaşmada buluşmaları, yoksullukla mücadele, ormanların gelişmiş kullanımı ile bağlantılarının altını çizmeyi hedefliyor. 1997 yılında yürürlüğe giren ve Türkiye’nin 13 Mayıs 2009 tarihinde imzaladığı Kyoto Protokolü sona erdi. Aralık 2009’da Kopenhag’da yapılacak toplantı, Kyoto’dan sonraki adım olan Kopenhag Protokolü’nün ilk hazırlık toplantısı olarak kabul ediliyor.

İhtiyacın Kadar Tüket
Topraklarımızı, ormanlarımızı, meralarımızı tahrip ederek, biyolojik çeşitliliğimizi yok ederek, suyumuzu kirleterek, yanlış kullanarak dünyamızı saran ekolojik güvenlik ağının iplerini beşer, onar çözüyoruz. Eğer, bu şekilde yaşamaya devam edersek, çocuklarımızın, torunlarımızın, yani gelecek nesillerimizin en temel ihtiyaçlarını karşılama, hatta yaşama olanaklarının bile ellerinden alınmasına neden olacağız. TEMA Vakfı olarak 05 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası’nda bir kez daha altını çiziyoruz ki; bu sorunun çözümü; alınabilecek pek çok önlemin yanında ve temelde yaşamımızı sürdürecek kadar tüketip bundan mutlu olabileceğimiz bir toplum düzeni yaratmaktan ve herkesin bu hedefe ulaşmak için birlikte hareket ederek katkı sağlamasından geçiyor. Böylece bizden sonra gelecek tüm canlılara sürdürülebilir bir dünya bırakmış olacağız.

TEMA Gönüllüleri Türkiye Genelinde Çevre Haftası’nı Kutluyor
Ülke genelinde 365.000’ni aşkın TEMA Gönüllüsü, Vakfın erozyonla ve çölleşme ile mücadele hedefleri doğrultusunda toplumsal bilinci arttırmak ve kamuoyunu harekete geçirmek üzere 05 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası’nı kutlamaktadır. TEMA Vakfı Temsilci ve Gönüllülerinin Türkiye genelinde gerçekleştirecekleri bazı faaliyetler EK’deki gibidir.


Etkinlikler için tıklayınız...


Saygılarımızla;

Toprağına Sahip Çık ! TEMA Vakfı

Kullanıcı profilini gör http://orhan.naturalforum.net

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz