Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ticaret Borsası Ziyareti

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Ticaret Borsası Ziyareti Bir Cuma Ara. 31, 2010 3:03 pm

http://www.istanbulburda.com/ATB-Baskani-Candir'dan-ogrencilere,-Tarimin-onu-acik,-kendinizi-gelistirin-ANTALYA-74950

http://www.haberler.com/ziraat-fakultesi-ogrencileri-atb-yi-ziyaret-etti-2433894-haberi/

Ziraat Fakültesi Öğrencileri Atb'yi Ziyaret Etti

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Birinci Sınıf Öğrencileri, Antalya Ticaret Borsası'nı Ziyaret Ettiler


Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü birinci sınıf öğrencileri, Antalya Ticaret Borsası'nı ziyaret ettiler.

ATB'de gerçekleşen ziyarette, Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Özçatalbaş ile öğrenciler yer aldı. ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, öğrencilere ATB'nin yapısı, çalışmaları ve tarım sektörüyle ilgili bilgi verdi. ATB'nin tanıtım CD'sini de izleyen öğrenciler daha sonra Çandır'a ATB'nin yapısı ve çalışmalarına yönelik sorularını yöneltti.

Çandır, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye'de tarımın yerinin yeni anlaşılmaya başlandığını ifade ederek, öğrencilere dil, ehliyet ve bilişim gibi eksikliklerini tamamlamalarını önerdi. ATB'nin kendi çabalarıyla proje yaptığını, sanal ortamda proje pazarı oluşturduğunu anlatan Çandır, proje üretenle hayata geçirecek olanları buluşturduklarını söyledi. Çandır, Yöresel Ürünler Fuarı, Tıbbi Aromatik Bitkiler Projesi, Siyah Mersin Projesi, gibi önderlik yaptıkları bir çok konu olduğunu kaydederek, 'Yaptığımız işte fark yaratmaya çalışıyoruz. Bu konuda ciddi bir mesai harcıyoruz. 11 kişilik küçük ama dev bir ekiple tüm bu işleri yapmaya çalışıyoruz' diye konuştu.

Öğrencileri ATB'nin çalışma grubuna davet eden Çandır, 2011'de öğrencilerin, fidesinden komisyoncusuna, paketleme işlerinden ihracatına kadar tarım sektörünü tanıması için bir program hazırladıklarını ve öğrencilerin programa katılmaları halinde haftada 1 veya 2 gün sahaya gidip çalışma yapma şansı elde edeceğini kaydetti. Sektörle ilgili farkındalığı artıracaklarını söyleyen Çandır, 'Mezun olduğunuzda sektörde sizi neyin beklediğini görürseniz kendinizi geliştirip mezun olduktan sonraki döneme hazır olursunuz' dedi.

ATB'nin çalışmaları hakkında da bilgiler veren Çandır, 20 yıllığına kiralanan Vakıf Zeytinliği'nin profesyonel işletilmesi için şirket kurma çalışması içerisinde olduklarını belirterek, ocak ayında şirketleşme çalışmalarını tamamlayarak Avrupa'nın en büyük botanik parkını yapacaklarını bildirdi.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Özçatalbaş da, öğrencilerin tarımsal kuruluş ve organizasyonlar dersinde teorik bilgileri aldığını, kurumları da yerinde görerek tanıma fırsatı vermek istediklerini belirterek, bu kapsamda ATB ziyaretini planladıklarını söyledi. (BEK-SEY-MHD) - ANTALYA (Anadolu Ajansı) 23.12.2010 17:31[2433894]
Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz